Historia

Drimpol to firma handlowa specjalizująca się w dystrybucji artykułów spożywczych do sklepów i placówek gastronomicznych. Swoją działalność rozpoczęła w 1990 roku w Leżajsku, a jej założycielami są Małgorzata i Dariusz Rykowscy. W pierwszych latach funkcjonowania, głównym profilem działalności firmy był handel hurtowy artykułami ogólnospożywczymi w placówkach w Leżajsku i Rzeszowie.

W 1993 roku firma rozpoczęła dystrybucję produktów mrożonych czyniąc tym samym krok w stronę specjalizacji w handlu artykułami spożywczymi. Rozwojowi sprzedaży produktów mrożonych towarzyszył proces wyposażania klientów w urządzenia chłodnicze do ekspozycji towarów, których aktualnie firma posiada w obsłudze kilka tysięcy sztuk.

W kolejnych latach zgodnie z założoną przez Właścicieli strategią, realizowano ekspansję terytorialną poza województwo podkarpackie. W wyniku tych działań w dniu dzisiejszym firma posiada swoje oddziały na terenie następujących województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, obsługując z nich również klientów prowadzących
działalność na terenach województw ościennych ( podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, i opolskiego). W roku 2000 firma postawiła na obsługę nowego segmentu rynku jakim była sprzedaż produktów spożywczych do gastronomii i odniosła duży sukces jako pionier w tym segmencie na obsługiwanym obszarze. Dzisiaj sprzedaż do tego sektora sięga ok 30% całego przychodu firmy.

Za pośrednictwem swoich oddziałów firma obsługuje około 4500 klientów w obu segmentach rynku i liczba ta wciąż wzrasta. Aktualnie firma jest liderem w dystrybucji produktów mrożonych do segmentu detalicznego i gastronomicznego na obszarze południowo wschodniej Polski, wciąż zabiegając o utrzymanie tej pozycji i zadowolenie obsługiwanych klientów.

Dodatkowo, korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia oraz zaplecza magazynowo-transportowego, dla części naszych partnerów poza działalnością dystrybucyjną świadczymy również usługi logistyczne. Dobierając starannie dostawców tworzymy komplementarną ofertę dla naszych odbiorców detalicznych oraz z segmentu gastronomicznego.

Oferta handlowa w segmencie detalicznym oparta jest narenomowanych producentach żywności mrożonej i znanych brandach handlowych z których najważniejsze to: Koral, Algida, Zielona Budka, Nestle, Grycan, Hortex, Hortino, Mc Cain, Aviko, La Loraine, Dr. Oetker, Jawo, Maxtop, Oerlemans, Nord Capital i inni.

W gastronomii kluczowymi partnerami firmy są: Unilever (z marką Knorr), Bonduelle, Oerlemans, Mc Cain, Maspex, Prymat, Kamis, Develey, Hortex, Bonduelle, Heinz, Straus Cafe, Skoga, Limito i inni.